Kalendarz roku szkolnego

rok szkolny  2019/2020

L.P.

Charakter uroczystości

Termin

realizacji

Odpowiedzialni

Sposób

realizacji

  1.  

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2  września

K. Chrząstek

K. Kołomyja (Samorząd szkolny)

I. Molenda,

A. Wesołowska (Poczet sztandarowy)

B. Furmanek (KWF)

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  1.  

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rok katechetyczny

6  września

K. Rokosz

ks. R. Teter

(KPH)

(Poczet sztandarowy)

Msza św. w kościele

św. Stanisława Biskupa Męczennika,

os. Barwinek,

Poczet Sztandarowy

  1.  

Salon Maturzystów

25 września

Wychowawcy klas IV

Wykłady OKE

  1.  

Rocznica agresji ZSRR na Polskę (17.09.1939 r.)

17  września

R. Korba

M. Sikora

(KPH)

Poczet sztandarowy
na uroczystościach
w Kościele

Garnizonowym
i na Cmentarzu Partyzanckim,

radiowęzeł szkolny,

gazetka informacyjna

  1.  

 

Światowy Dzień Turystyki

Integracja klas

Pierwszych

 

23 - 27 września

A. Zwolska

(KPZ)

 

Wycieczki terenowe w Kielcach ,ognisko, kuchnia, atrakcje turystyczne Europy wystawa

  1.  

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września

B. Pakuła

E. Pitula

B. Januszko
(KPZ)

Udział w ogólnopolskiej akcji

  1.  

Europejski Tydzień Sportu

23-30 września

B. Furmanek, nauczyciele wychowania fizycznego

(KWF)

Prelekcja na temat zdrowego trybu życia i prawidłowej diety. Zawody sportowe

turnieje wewnątrzszkolne:

piłki nożnej chłopców,

piłki siatkowej dziewcząt,

zawody i konkursy rekreacyjne - sportowe

  1.  

Ślubowanie klas pierwszych

 

Wrzesień

 

K. Chrząstek

K. Kołomyja (Samorząd szkolny)

 

 

Uroczyste ślubowanie, przyjęcie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej

  1.  

 

I can cook- zajęcia integracyjne dla klas I

 

Wrzesień

Katarzyna Pietrusińska

Zajęcia integracyjne dla klas pierwszych.

  1.  

Wycieczki terenowe

Wrzesień

Anna Machnicka

Wycieczka

  1.  

 

CZY TU…

CZY TAM…

CZYTAM

 

Cały rok szkolny

B. Pakuła

E. Pitula

B. Januszko

Akcja promująca czytelnictwo

  1.  

Spotkania  z ciekawymi ludźmi

Cały rok szkolny

A. Machnicka

E. Machnicka-Zielińska

E. Sydon

Warsztaty

  1.  

Hotelarz miesiąca

Hotelarz roku

Cały rok szkolny

I. Molenda

G. Juszczak

konkurs

  1.  

Rozprawy prawne

Cały rok szkolny

 

M. Podsiadło

W. Kozub

(KPZ)

Symulacja rozpraw prawnych, klasy prawne

  1.  

Konkursy Geograficzne

Cały rok szkolny

 

A. Machnicka

B. Słuszniak

 

Konkursy

  1.  

Konkursy gastronomiczne

Cały rok szkolny

B. Petrus

T. Wilk

A. Wesołowska

(KPZ)

Konkursy o tematyce gastronomicznej

  1.  

 

Cykl zajęć kulinarnych

"Gastronomia moją pasją"

 

Cały rok szkolny

 

B. Petrus

T. Wilk

 

Zajęcia kulinarne/zdrowy jadłospis/desery

  1.  

Realizacja zadań wynikających z przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Cały rok szkolny

B. Januszko

B. Pakuła

E. Pitula

(KPH)

Współpraca

KPH, KJO

Zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach, wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów

  1.  

Bookcrossing

Wrzesień-czerwiec

J. Jastrzębska

B. Pakuła

E. Pitula

(KPH)

B. Petrus (KPZ)

Akcja uwalniania książek

  1.  

Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła

Październik-kwiecień

D. Jastrzębska

(KPH)

 

warsztaty filmowe w kinie studyjnym  „Moskwa”, ucz. klas II, III, IV

  1.  

Konkurs „Dzieje Narodu i Oręża Polskiego”

Październik

R. Korba

M. Sikora

(KPH)

Przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu

  1.  

Lekcja kulturowa: Halloween w Ekonomiku z Harry Potterem

Październik

 

Agnieszka Olszewska, Katarzyna Pietrusińska

(KJO)

Lekcja kulturowa

  1.  

Wycieczka patriotyczna

Warszawa/Gdańsk

Październik

A. Zwolska

(KPZ)

Wycieczka

Klas II i III

  1.  

Targi Turystyczne

Nadarzyn

18 październik

A.ZwolskaM. Podsiadło

Wycieczka

  1.  

Dzień Edukacji Narodowej

11

października

K. Chrząstek

K. Kołomyja (Samorząd szkolny)

E. Pitula

(Biblioteka szkolna)

uroczysta prezentacja w kinie „Moskwa”, projekcja filmowa

 

  1.  

Wyjazd do Skorzeszyc

Październik

Nauczyciele katecheci

Udział młodzieży w rekolekcjach

  1.  

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

 

Październik-listopad

M. Kotarzewski

 

Konkurs

  1.  

Olimpiada Statystyczna

 

Listopad/

Marzec

W. Kozub

 

Olimpiada

  1.  

Konkurs Szkolny

„ Selfi z książką”

 

Listopad-Kwiecień

B. Pakuła

E. Pitula

B. Januszko

Promowanie ulubionych tytułów książek

  1.  

Konkurs Teologii Katolickiej

Listopad

 

K. Rokosz

ks. R. Teter

 

Przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu

  1.  

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Listopad

R. Korba

M. Sikora

(KPH)

Przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu

  1.  

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 

Listopad

I. Rak

A. Smerdzyńska

Olimpiada

  1.  

Świętokrzyski Konkurs Rachunkowości

 

Listopad

A. Smerdzyńska

I. Lisowska

 

konkurs

  1.  

Narodowe Święto Niepodległości

8  listopada

Koordynator

Renata Korba

 

Współpraca wychowawców wszystkich klas i nauczycieli ZSE

Samorząd Szkolny

Opiekunowie recepcji

Uroczyste obchody ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

  1.  

 

Turniej siatkówki klas pierwszych-

 

Listopad

Komisja Wychowania Fizycznego

Turniej siatkówki

  1.  

 

Udział w „Biegu Niepodległości” organizowanym przez władze miasta – termin ustala organizator

 

Listopad

Komisja Wychowania Fizycznego

Bieg

  1.  

Olimpiada turystyczna

 

Listopad

A.Machnicka

E. Machnicka-Zielińska

Olimpiada

  1.  

Olimpiada Zdrowego Stylu Życia PCK

Listopad - marzec

R. Kopyś, M. Dusza

Olimpiada

  1.  

„Ludzie i ich pasje”

Listopad -marzec

R. Kopyś

wychowawcy klas

Prezentacje wybranych postaci i wartości

  1.  

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne – Agro-Travel Kielce

 

31 listopada

 

 

A. Zwolska

(KPH)

 

wycieczka

 

  1.  

 

Olimpiada Przedsiębiorczości

Grudzień

A. Wesołowska

Olimpiada

  1.  

Kuchnia łączy pokolenia

Grudzień

B. Petrus,

A. Wesołowska

T. Wilk

Warsztaty kulinarne, prezentacje

  1.  

Mikołajki

6 grudnia

K. Chrząstek

K. Kołomyja (Samorząd szkolny)

 

Konkurs „Świąteczne selfie”

  1.  

Rocznica ogłoszenia stanu wojennego
w Polsce (13.12.1981r.)

13 grudnia

R. Korba,

M. Sikora

(KPH)

Radiowęzeł szkolny,

gazetka informacyjna, zajęcia warsztatowe w OMPiO
 

  1.  

Wigilia szkolna, inscenizacja bożonarodzeniowa

21  grudnia

 

H. Korba

ks. R. Teter

(KPH)

--------------------------T. Wilk

B. Petrus

(KPZ)

Montaż słowno-muzyczny,

konkurs kolęd

----------------------------przygotowanie
i obsługa Wigilii szkolnej

  1.  

Olimpiada Wiedzy o Hotelarstwie

Styczeń

M. Juszczak

I. Molenda

 

Olimpiada

  1.  

Szkolny Konkurs o funkcji kwadratowej dla klas II

Styczeń

Agata Zygadło

Wewnątrzszkolny konkurs matematyczny

  1.  

Studniówka

14 luty

Wychowawcy klas IV

Bal studniówkowy

 

  1.  

Walentynkowy deser

14 luty

B. Petrus

Warsztaty

  1.  

Walentynki

14 luty

K. Kołomyja,

 K. Chrząstek

(Samorząd szkolny)

Konkursy

  1.  

 

Konkurs leksykalny dla hotelarzy i turystów -

 

Luty

K. Kołomyja,

 K. Chrząstek

 

Konkurs leksykalny

  1.  

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Luty

Nauczyciele poloniści

Eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu  Ortograficznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z województwa świętokrzyskiego.

  1.  

Świętokrzyski Konkurs Rachunkowości

 

Luty

A. Smerdzyńska

L. Grzanka

 

konkurs

  1.  

Konkurs leksykalny związany ze słownictwem z zakresu języka obcego zawodowego dla hotelarzy i turystów

Luty

K.  Kołomyja,

K. Chrząstek

(KJO)

Konkurs

  1.  

Dzień Przedsiębiorczości

 

Marzec/

kwiecień

A. Wesołowska

 

Konkurs

  1.  

Olimpiada bankowo - finansowa

 

Marzec

I. Rak

A. Rubinkiewicz

 

Olimpiada

  1.  

Konkurs Wiedzy o Solidarności

Marzec

K. Korba,

M. Sikora

Przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu

  1.  

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca

R. Korba

M. Sikora

(KPH)

Radiowęzeł szkolny,

gazetka informacyjna.

Udział młodzieży i

Pocztu Sztandarowego

w uroczystościach państwowych

 

  1.  

Ogólnopolski Konkurs Biblijny

Marzec

Nauczyciele katecheci

Przeprowadzenie szkolnego etapu konkursu

  1.  

Wyjazd do Częstochowy

18 marca

ks. G. Stachura

K. Rokosz

(KPH)

wychowawcy klas

Modlitewne spotkanie maturzystów na Jasnej Górze

  1.  

Międzynarodowa Giełda Turystyczna

Targi Berlin

4-8 marca

  1. Molenda

G. Juszczak

(KPZ)

Największe targi turystyczne,  Prezentacje  krajów i przegląd wszystkich gałęzi rynku turystycznego

  1.  

 

Szkolna Olimpiada Języka Niemieckiego

 

Marzec

Ewa Solińska, Katarzyna Kowal, Iwona Midziak

Szkolna Olimpiada

  1.  

Dzień Kobiet

8 marca

J. Haduch

(KJO)

K. Mazur (KWF)

K. Chrząstek

K. Kołomyja (Samorząd szkolny)

 

Radiowęzeł szkolny,

koncert życzeń

inscenizacja słowno-muzyczna

  1.  

 

Dzień Matematyki, Dzień Liczby PI

 

12 marca,

14 marca

Dorota Olejarczyk, Katarzyna Śladkowska (KMP)

Konkursy, gry i zabawy matematyczne

  1.  

Targi Edukacyjne

Kielce

Marzec

M. Kotarzewski

B. Prońko

I. Molenda

M. Juszczak

Promocja szkoły

  1.  

Dzień Wiosny

21 marca

Wychowawcy klas

Promocja szkoły

  1.  

Godzina dla Ziemi

28 marca

M. Dusza, E. Machnicka (KMP)

Światowa Akcja Klimatyczna

  1.  

Dzień Przedsiębiorczości

 

Marzec/

kwiecień

L. Grzanka

I. Rak

 

 

  1.  

Wycieczka Oświęcim

Kwiecień

M. Podsiadło

(KPZ)

wychowawcy klas IV

Wycieczka do miejsca martyrologii Auschwitz

  1.  

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia

M. Dusza,

E. Machnicka- Zielińska

(KMP)

Akcja "Sprzątanie Świata"

  1.  

Savoir vivre

Kwiecień

A. Zwolska

I. Molenda

G. Juszczak

Konkurs

  1.  

Spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych

Kwiecień

K. Rokosz

Ks R. Teter (KPH)

-------------------------

T. Wilk

B. Petrus

(KPZ)

Montaż słowno-muzyczny

---------------------------

przygotowanie
i obsługa śniadania świątecznego

  1.  

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne – Agro-Travel

 

Kwiecień

 

A. Zwolska

(KPH)

 

Wyjście na Targi w Kielcach

  1.  

Konkurs na Recenzję Filmową, poziom: szkolny

Kwiecień

Dorota Jastrzębska

(KPH)

Konkurs związany z Interdyscyplinarnym Programem Edukacyjnym Medialnym i Społecznym KinoSzkoła

  1.  

 

Podsumowania rocznego cyklu spotkań filmowych w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła

 

Kwiecień

Dorota Jastrzębska

(KPH)

Podsumowania rocznego cyklu warsztatów filmowych

  1.  

Rekolekcje Wielkopostne

Kwiecień

K. Rokosz

ks. R. Teter

(KPH)

 

Modlitewne spotkanie młodzieży

  1.  

Dzień Otwarty Ekonomika

Kwiecień

Nauczyciele poszczególnych komisji przedmiotowych

Prezentacja  pracowni przedmiotowych, warsztaty dla gimnazjalistów, pokaz barmański

i pokaz baristyczny, konkursy dla gimnazjalistów),  gra plenerowa, rozgrywki sportowe, poczęstunek dla gimnazjalistów

  1.  

Dzień Języków Obcych

Kwiecień

Wszyscy nauczyciele KJO

Promocja szkoły

  1.  

 

Konkurs dla gimnazjalistów związany z wiedzą o krajach anglojęzycznych

 

Kwiecień

A. Olszewska (KJO)

Konkurs

  1.  

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Kwiecień

R. Korba

W. Jastrzębski

(KPH)

Radiowęzeł szkolny, gazetka informacyjna,

współpraca ze

Stowarzyszeniem „Kielecka Rodzina Katyńska”, udział młodzieży
i Pocztu sztandarowego w uroczystościach poświęconych zbrodni katyńskiej

  1.  

Pożegnanie maturzystów

26  kwietnia

K. Chrząstek

K. Kołomyja

(Samorząd szkolny)

W. Jastrzębski
(Poczet Sztandarowy)

 

uroczystość  pożegnania klas maturalnych

  1.  

XVIII Konkurs Poliglotów

Maj

A. Tkacz-Haduch, J.  Haduch,

E. Solińska,

I. Midziak,

K. Kowal

(KJO)

Konkurs

  1.  

Szkolny Konkurs Chemiczny dla klas I

Maj

Katarzyna Korba

Konkurs chemiczny

  1.  

Festyn Dzień rodzica

Czerwiec

 

Komisja KPZ

Zajęcia sportowe, kulinarne,

artystyczne

  1.  

Zielona Szkoła

Czarnogóra

Czerwiec

  1. Zwolska

(KPH)

Wycieczka

  1.  

Dzień Sportu Szkolnego/

Dzień Dziecka

1 czerwca

B. Furmanek, nauczyciele w-f

(KWF)

Impreza sportowa

  1.  

Uroczyste wręczenie dyplomów Honorowym Dawcom Krwi

26  czerwca

R. Kopyś

(Pedagog  szkolny)

Wręczanie dyplomów

  1.  

Zakończenie roku szkolnego

2019/2020

26 czerwca


K. Chrząstek

K. Kołomyja

(Samorząd szkolny)

W. Jastrzębski
(Poczet Sztandarowy)

B. Furmanek
(KWF)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego